Delos Adasına Gidiyoruz

Delos adasına gidiyoruz ada hakkında bilgi verebililecek arkadaş var mı?

Yorum Ekle
1 Cevap(lar)

Delos Adasından Neler Alınır

 

Yunan takımadaları arasında yer alan Delos Adası, Mykonos’a çok yakındır. Kayalık ve küçük bir Ada olan Delos, günümüzde oldukça ıssız olmasına karşılık tarihi M.Ö. 2000’li yıllara dayanır. Mykonos gezisine tarihi ve kültürel bir alternatif eklemek için ideal bir mesafede olan Delos Adası gezilecek yerler açısından oldukça özel seçeneklere sahiptir.

 

Arkeolojik Bir Açık Hava Müzesine Hoşgeldiniz!

 

Mykonos’tan günübirlik teknelerle gezilebilen Ada’ya yarım saat içinde varılabilir. Arkeolojik ve mitolojik olarak öneme sahip olan mekanda geçmişte sanat ve ticaretin son derece aktif olmasının izleri bugün hala net olarak anlaşılabilir. Efsanelere göre Tanrı Apollon ve Tanrıça Artemiz’in doğum yeri Delos Ada’sıdır. Ada ismini bu nedenle “Parlak” kelimesinden almıştır.

 

Antik çağda borsa ve kuyumculuğun merkezi olarak bilinen Delos Adası alışveriş açısından da zengin seçeneklere sahip. İşçilik ve kalite açısından son derece özel olarak hazırlanmış; saç tokaları, yüzük ve kolyeler bu turdan hatıra olarak kalacak hediyelik seçimler arasında yer alıyor.

 

Apollon Tapınağı’nın Kalıntılarını Görmeden Dönmeyin

 

Sadece 5 metrekarelik bir yüz ölçümüne sahip olan Ada, batısındaki Rineia ile birleşiktir. Yunan Çağı’na ait heykeller, zeminlerde korunan mozaikler, zaman direnç gösteren taş duvarlar, Dionysos’un evi, Kleopatra Evi ve Kutsal Göl mutlaka gezilmesi gereken adresler arasında sayılabilir. Tipik bir Yunan Adası olan Delos Adası ne yenir sorusuna verilecek cevap, yiyecek mekanlarının çok fazla olmadığıdır. Tarihi ve kültürel turunu tamamlayanlar Ada’dan ayrılarak tatillerine devam edebilirler.

üzerinde 2 Eylül 2017 cevapladı.
Yorum Ekle
  • Cevabın

    Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.