Kos adası

Merhaba tatil fırsatında Kos (İstanköy) adasına geçmek istedik pek bir şey bulamadık acaba ada ile ilgili bize bilgi verebilecek var mı? Bu arada Kos adası Yunanistan’da buna göre bilgi verirseniz memnun oluruz. Adada ne yenir ne içilir, nerede kalınır nereler görülebilir en çok merak ettiğim ise Yunanistan Kos Adasından neler alınır.

 

Yorum Ekle
1 Cevap(lar)

 Kos (İstanköy) Adasından Neler Alınır

 

Gezilecek Kos Mekanları

 

Kos, Bodrum’un yaklaşık on beş km açığında bulunan İstanköy adasının yunanca ismidir. Ada küçük fakat görülmeye ve gezilmeye değer şirinliktedir. Bir meydanı ve etrafında çeşitli mekanlarıyla kos adası gezilecek yerler diye düşündüğünüzde sahil şeridi boyunca ve içlere doğru her yerde gezilebilir. Yunan yemekleri ve müziklerinin müdavimlerini beklemektedir. Yerleşke çoğunlukla mavi beyaz beyazlı ev ve dükkanlarla doludur. Bu Yunan adaları içinde bir gelenek gibidir.

 

Sirtaki Ve Balık

 

Sirtaki balık ve eşsiz mezeler kos adası ne yenir? Sorusunun cevabı gibi dursa da ziyaretçiler tarafından asıl en beğenilen yiyeceği yoğurtlu fıstık karışımlı ve ayrıca sakızlı dondurmalarıdır. Sıcacık gezinizde içinizi ferahlatır. Türklerin de yaşadığı adada alınıp eve getirilebilecek en ünlü yiyecekse domates reçelidir. Genelde Türklerin yaptığı bu reçel damağınızda değişik bir tat bırakacak. İs ile pişirilen balıklar, özel yapılan ahtapot salataları ise denenmesi gereken lezzetlerdendir.

 

Yunanistan’da Kendi Çarşılarınızı Bulmak

 

Kos’a kadar alışveriş yapmadan geri dönmek olmaz. Aslında Kos (İstanköy) alışveriş planlamasını iki kategoride inceleyebilirsiniz. Dekorasyon ve aksesuar ürünlerine eski merkez çarşıdan, teknolojik ürünlere ise yeni çarşı mağazalarından ulaşabilirsiniz. Hand made ürünlerle dolu tezgahlar, hatıralık ve el boyaması ürünler, çok eski bir gelenek olan porselenden süs eşyaları ve çeşit çeşit tekstil ürünlerini gördüğünüzde güzel bir alışverişin sizi beklediğini anlayacaksınız. Aksesuar tarzı ürünlerde genelde deri detayları kullanılmıştır. Ahşap Bizans ikonoları tarihi yaşatırken, geleneksel danteller size eski Türk çeyizlerini hatırlatacak.

üzerinde 28 Ağustos 2017 cevapladı.
Yorum Ekle
  • Cevabın

    Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.