Mykonos

Bu sene tatil planımızı Vize çok sorun olamayan yere göre ayarlamaya çalıştık ve Yunan adalarından önde gelen adalarından Mikanos’u tercih ettik. Ada nasıl bir yer ada ya gidilir mi ? gidilirse nerelerde kalınır. Yenebilecek ve içebilecekleri nelerdir?  Çok pahalı fiyatların olduğu söyleniyor ama önceden planımızı buna göre yaparsak kazıklanmayacağımızı düşünüyoruz. Bize önerebilirmisiniz.

Yorum Ekle
1 Cevap(lar)

Mykonos (Mikanos) Adasından Neler Alınır, nelere gidilir, ne yenir

 

En çok ziyaretçi çeken Yunan adaları arasında yer alan Mikanos Adası, Ege uygarlığının doğduğu yerdir. Kiklad takım adalarından biridir. Özellikle kozmopolit atmosferi, heyecan verici gece hayatı, estetik Kiklad mimarisi ve muhteşem kumsalları ile ünlüdür. Her yaştan insan için mükemmel bir tatil beldesi olan Mikanos’ta yapılabilecek pek çok şey bulabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler

 

Chora’nın dar sokaklarında yürüyün, Küçük Venedik’ten gün batımını görün, yel değirmenlerinin oluşturduğu harika manzarayı izleyin, lüks otellerde kalın ve egzotik plajlarda yüzün. Super Paradise, Paradise ve Kalo Livadi, yüzmek ve güneşin keyfini çıkartmak için muhteşem yerlerdir. Akşamları, Mykonos Town’a gidin ve birçok bar ve kulüpte güzel bir gece geçirin. Mikanos Adası gezilebilecek yerler açısından zengin bir yerleşimdir.

 

Mikanos, Antik Yunan’ın önemli merkezlerinden biridir. Yunanistan’ın ‘İbiza’sı olarak değerlendirilen Mikanos Adası, antik görünümünü koruyan, şirin köyleri mutlaka görmelisiniz. Adadaki ana yerleşim, beyaz badanalı şeker evleri, kiliseleri ve Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla Kiklad mimarisinin karakteristik bir örneğini yansıtır. Kentin yukarısındaki bir tepede, geleneksel yel değirmenleri bulunur. En muhteşem kumsallar Mikanos Adası’nın güney tarafında bulunmaktadır. Yumuşak kum ve kristal suyla görenleri şaşırtmaktadır. Plaj barları bütün gün açıktır ve yüzme, sörf ve diğer etkinlikler için birçok ziyaretçiyi kendisine çekmektedir. Açık bir arkeoloji alanı ve küçük bir adacık olan Delos’a gün boyu tekne turu düzenlenmektedir. Mitolojiye göre Delos, tanrı Apollon’un doğduğu adadır ve bu nedenle bu tanrıya adanmış bir kutsal alan bulunmaktadır.

 

Ne Alınır?

 

Ada, antik özelliklerini korumaya özen gösteren insanların yaşadığı bir yerdir. Mikanos Adası alışveriş bakımından antik ürünlerle doludur. bolca kırmızı ve siyah figürinli vazolar, el yapımı tanrıça heykelleri, kadehler ve birbirinden güzel el işi antik kıyafetler bulabilirsiniz. Ayrıca çok sayıda hediyelik eşya çeşitleriyle karşılaşacaksınız.

 

Ne Yenir?

 

Buraya vardığınızda Mikanos Adası ne yenir diye düşünüyorsanız, adanın pek çok yerinde balık restoranları bulunmaktadır. Ayrıca birbirinden leziz Yunan ve daha genel olarak Ege mutfağına ait pek çok lezzeti tadabilirsiniz.

 

üzerinde 28 Ağustos 2017 cevapladı.
Yorum Ekle
  • Cevabın

    Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.