Naxos Adasından Neler Alınır

Bu sene tatil planlarımızı Naxos adasına göre yaptık. Fakat adanın doğal güzelliklerinin haricinde haricinde bir şey bilmiyoruz bize yardımcı olabilir misiniz adaya, pasaport kontrolünden geçtikten sonra neler yapabiliriz tatil boyunca neler alabiliriz. Nerelerde yemek yeriz, alışveriş yapabiliriz.

Yorum Ekle
1 Cevap(lar)

Naxos Adasından Neler Alınır

 

Balıkçılığın en büyük geçim kaynağı olan Naxos, Yunanistan’ın en büyük ve geniş çaplı olan adalarından bir tanesidir. Ada tatil yapmak ya da günü birlik gezmek için idealdir. Hem yemekleri hem de gezilecek yerleri ile turistlere hitap eden bu ada, alışveriş yapmak içinde birçok seçenek sunmaktadır. Adadan sevdiklerine hediyelik eşya götürmek isteyen kişilerin butik hediyeli dükkanlara bir göz atmaları tavsiye edilmektedir. Naxos adası alışveriş anlamında birçok farklı ürünün barındırmaktadır. Adaya gelindiğinde el yapımı takıların ve yöresel ürünlerin incelenmesi tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra peynir ve şarabı son derece lezzetli olan bu Yunan adasından evine yiyecek bir şeylerde götürmek isteyenlerin bu tarz geleneksel yiyeceklere yönelmeleri tavsiye edilmektedir.

 

Naxos adasında görülmesi gereken yerler

 

           Naxos gezilebilecek yerler dendiğinde akla ilk gelen yer Chora bir diğer adı ile eski kasabadır. Bu kasaba adanın kalbi denebilecek bir yerdir ve konaklama için birçok seçenek bulunmaktadır. Bunun yanı sıra eski yıllarda ticaretin göbeği olan Haki köyü de görülmesi gereken mekanlar arasında yer almaktadır. Köy, tarihi olarak korunmuş olan eşsiz güzelliklerden bir tanesidir.

 

Naxos adasında ne yenir?

 

Naxos adası yiyecek ve içecek anlamında son derece gelişmiş bir Yunan adasıdır. Peki, Naxos adası ne yenir? Adanın en ünlü iki et yemeğinden ilki Apiranthos usulü et yemeğidir. Bunun yanı sıra Naxian beef adlı et yemeği de son derece doyurucu ve lezzetlidir. Bu iki et yemeği adaya gelindiğinde yenmesi gereken en popüler ana yemeklerdir. Bunun yanı sıra ada, sütlü tartları ile meşhurdur. Bu sebeple oda tadına bakılması gereken lezzetler arasında yer almaktadır.

üzerinde 2 Eylül 2017 cevapladı.
Yorum Ekle
  • Cevabın

    Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.