Santorini Adası

Yunan Adalarından Santorini Adasına tur şirketinden tatil aldık ama adayı sadece tur şirketinin verdiği bilgilere göre biliyoruz. Santorini Adasında neler yapılır nereler gezilir, ne yenir ne içilir özellikle neler alınır gibi bilgi verebilecek arkadaşlar var mı?

Yorum Ekle
1 Cevap(lar)

Santorini Adasından Neler Alınır

 

Balayı tatillerinin vazgeçilmezi olan Santorini adası, doğal güzellikleri ve huzurlu yaşam kalitesi ile dikkatleri üzerine çeken bir Yunan adasıdır. Bunun yanı sıra hediyelik eşyaları ile ön planda olan Santorini alışveriş anlamında en doğru yerlerden bir tanesi olacaktır. Santorini adasında meşhur olan birçok hediyelik bulunmaktadır. İnsanların kararsız kaldığı ve hediyelik eşyalar arasında kayboldukları Santorini, şarapları ile de dikkat çekmektedir. Bu adaya gelindiğinde kaliteli bir şarap ve rengarenk hediyelik eşyalardan alınması kesinlikle ihmal edilmemelidir. Adanın zeytinyağlı sabunları da çok meşhur olduğunda akrabalara hediye olarak bu tarz sabunların alınabilmesi mümkündür.

 

Santorini adasında gezilebilecek yerler

 

           Santorini adası gezilebilecek yerler anlamında son derece zengin bir adadır. Burada görülmesi gereken ilk yer Pyrgos ve Megalochori köyleri olmaktadır. Köyler, otantik görünümü ile ön planda olan şirin yerlerdir. Buralara gelindiğinde yerel lezzetlerin tadına bakılması ve deneyimlenmesi mümkündür. Bunun yanı sıra Amoudi’de görülmesi gereken sahil kasabalarından bir tanesidir.

 

Santorini adası ünlü yemekleri

 

Santorini adası yerel yemekleri ile de son derece meşhur olan Yunan adalarındandır. Peki, Santorini adası ne yenir? Santorini adasına gelindiğinde mutlaka tadılması gereken ilk yemek Taramosalata’dır. Balık yumurtası ile hazırlanıyor olması birçok kişide olumsuz etkiler yaratsa da yemeğin lezzeti bu durumun çok önüne geçmektedir. Bunun yanı sıra ahtapot salatası ve balık çorbası da çok meşhur olan deniz ürünü yemeklerindendir. Ada, genel anlamda bu tarz deniz ürünleri ile ön plandadır.

üzerinde 28 Ağustos 2017 cevapladı.
Yorum Ekle
  • Cevabın

    Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.